KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15763508
nr 1576 3508
Georg Lodström
(1915-1972), Sverige
Oljemålning, Kust. Signerad. Olja på pannå, 16x26 cm, yttermått inklusive ram: 26x36 cm
Georg Lodström, född 1915 i Stockholm, död 1972, svensk målare,
Utrop:
500 kr
måndag 6 november 2023
kl 20:43:56
Georg Lodström
Läs mer om Georg Lodström